OPATROVATEĽSKÁ MIESTNOSŤ

freeAir 100 s prípojkou odvádzaného vzduchu v kúpeľni

Krátke vzduchové cesty pre maximálnu hygienu
Vetracia jednotka freeAir 100 ponúka možnosť napojenia ďalších miestností na privádzaný vzduch alebo odvádzaný vzduch. V prostredí nemocnice alebo kliniky je ideálne usporiadanie s jednou vonkajšou stenou na izbu pacienta s odsávaným vzduchom v kúpeľni. Privádzaný vzduch prúdi do miestností priamo, bez vetracích potrubí a je odsávaný v kúpeľni. Vysokokvalitná filtračná technológia pomáha udržať jemné častice a peľ mimo. Jednotky sa dajú ľahko vybrať zo skriniek na výmenu filtra pri príchode nového pacienta alebo na účely dezinfekcie.

Komfortnú vnútornú klímu riadi automatický senzor
Vetracia jednotka freeAir 100 je vybavená 8 senzormi, ktoré zachytávajú údaje vrátane hladiny CO2, relatívnej vlhkosti a teploty a automaticky riadia vetranie podľa aktuálnej potreby. Inteligentné riadenie vlhkosti zabraňuje prílišnému vysušeniu alebo prílišnej vlhkosti vzduchu bez ohľadu na správanie používateľa. Pre pacientov pomáha riadenie závislé od dopytu zvýšiť komfort vďaka vysokej kvalite vzduchu, bez prievanu a bez prenosu pachov medzi miestnosťami.

Zjednodušený dizajn a inštalácia
Systém freeAir nevyžaduje veľa vetracích kanálov. Pripojenie druhej miestnosti umožňuje napojenie kúpeľne na ventilačný systém bez potreby centrálneho systému odvodu vzduchu. Nie sú potrebné drahé protipožiarne zariadenia, keďže vetracia jednotka neprechádza cez požiarne úseky. Senzorová technológia je integrovaná vo vnútri jednotky, čo znamená, že nie sú potrebné žiadne externé senzorové káble.

Maximálna energetická účinnosť
Prispôsobením rýchlosti výmeny vzduchu aktuálnym potrebám freeAir 100 vyžaduje veľmi málo prevádzkovej energie. Vysoká úroveň rekuperácie tepla viac ako 90 % pomáha dosiahnuť až 50 % úsporu energie na vykurovanie a tým aj výrazné zníženie prevádzkových nákladov. Vďaka pohodlnej rekuperácii chladiacej energie je freeAir vhodný aj na použitie v kombinácii s klimatizačnou technológiou.

Hlavné výhady vetrania freeAir od spoločnosti bluMartin
* Krátke vzduchové cesty pre maximálnu hygienu
* Komfortnú vnútornú klímu riadi automatický senzor
* Zjednodušený dizajn a inštalácia bez drahých protipožiarnych zariadení
* Maximálna energetická účinnosť pre zníženie prevádzkových nákladov