OBCHODNÉ CENTRÁ

Náročné vnútorné podnebie
Veľké obchodné priestory majú zvyčajne veľkú podlahovú plochu, vysoké stropy a náročnú vnútornú klímu. Teplota musí byť udržiavaná stabilná po celý rok, a to napriek tomu, že interiéry produkujú prebytočné teplo po väčšinu dňa. Okrem toho existujú skutočné kolísanie teploty v rôznych častiach areálu. Zasklené plochy vydávajú tepelné žiarenie, ktoré pôsobí proti prebytočnému teplu, a môže vyžadovať špecifické vykurovanie v miestach s otvoreným priechodom.

Vzduchotechnická jednotka s riadiacim zariadením čelí výzvam
Vďaka správnemu technickému riešeniu a presnému dimenzovaniu však môžu vysokokvalitné vzduchotechnické jednotky a difúzory privádzaného vzduchu čeliť týmto výzvam veľmi efektívne.

V takom prípade by najlepšou voľbou bola vzduchotechnická jednotka schopná dodávať vzduch, vykurovať a chladiť a so zabudovaným ovládacím zariadením. Pre energetickú účinnosť a efektívne vykurovanie v noci a skoro ráno by mala byť jednotka vybavená klapkami na recirkuláciu vzduchu. Odporúčaný typ jednotky AIRSTREAM CFX od značky MARK.

Kúrenie aj chladenie v difúzore privádzaného vzduchu
Difúzor privádzaného vzduchu by mal byť nakonfigurovaný tak, aby dodával vykurovanie aj chladenie. Ak je potrebné vykurovanie, privádzaný vzduch prechádza cez hornú časť s dýzami. Vzduch je potom rýchlo nútený k zemi bez toho, aby spôsoboval prievan alebo hluk. Keď je potrebné chladenie, prívodný vzduch namiesto toho prechádza perforovanou spodnou časťou. Teraz je vzduch dodávaný pri nízkej rýchlosti a prirodzene klesá dole.

Kľúčové vlastnosti riešenia pre komerčné priestory
Vzduchotechnické jednotky so zabudovaným riadiacim zariadením
Difúzory privádzaného vzduchu nakonfigurované pre ohrievaný alebo chladený vzduch